„Bazénová vana byla navíc kompletně vyčištěna a nyní se plní čistou vodou. Jedná se o začátek velkých plánovaných oprav tak, abychom bazén přivedli do 21. století,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Výměna trysek přišla radnici na 2,7 milionu korun. Díky tomu mohl být bazén během léta vypuštěn a znovu napuštěn. „Pětadvacetimetrový bazén byl naposledy vypuštěn v roce 2013, poté to již kvůli špatnému stavu trysek nebylo možné,“ sdělil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Strategická průmyslová zóna v Holešově.
Kraj chce v holešovské průmyslové zóně vybudovat šestihektarový biokoridor

„Kvalita vody v bazénu přesto splňovala hygienické normy,“ dodal mluvčí. Podle údajů Krajské hygienické stanice Zlínského kraje hodnoty volného a vázaného chloru vyhovovaly požadavkům vyhlášky o stanovení hygienických požadavků na koupaliště a sauny.

„Co se týká výskytu kožních onemocnění spojených s koupáním v bazénové vodě zařízení Krytý bazén Kroměříž nebylo a není žádné onemocnění na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně evidováno,“ uvedla Eva Javoříková, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální.

Kromě nové čisté vody se hlásí bazén ještě jednu novinku.

„Vyměněny byly startovací bloky na kraji bazénu, ze kterých plavci skáčou do vody. Zcela nové bloky nahradily letité staré, které už současným standardům nevyhovovaly,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Vedení města plánuje další opravy bazénu, který byl zprovozněn v roce 1986. V další etapě bude pole radnice budova zateplena, chystá se i výměna oken a dveří a rekonstrukce střechy, kterou do objektu zatéká.

V někdejším sídle vojenské správy v Havlíčkově ulici je nyní k dispozici 25 bytů pro mladé.
VIDEO: V Kroměříži dokončili nové městské byty. Jsou určené především pro mladé

„Radnice chce na tuto etapu získat dotaci, která by mohla pokrýt až polovinu nákladů. Úpravy zahrnují i instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše bazénu, díky které by se měly snížit náklady na provoz budovy,“ doplnil Jan Vondrášek.

Po dokončení zateplení se vedení města chce pustit do oprav interiéru krytého bazénu. Nové bude obložení bazénů, šatny, sprchy i prostory pro občerstvení.

„Projektanti by do rekonstrukce měli zahrnout i instalaci atrakcí pro děti či wellness prvky. Většina prací bude plánována tak, aby proběhla v létě mimo koupací sezonu krytého bazénu, aby jeho uživatelé byli co nejméně omezeni,“ uzavřel Jan Vondrášek.

Jaké je vstupné na plavecký bazén v Kroměříži?

1 vstup = 1 hodina + 15 minut na převlečení
Dospělí – 50 korun
Mládež do 15 let, důchodci, ZTP – 20 korun
Děti do 6 let – zdarma