Program akce Veteránem nejen Kroměřížskem je skutečně bohatý a zajišťuje ho sám Kmotr. Přesněji řečeno Kmotr – Masna Kroměříž.

Společnost totiž zajímavým programem podpoří už čtvrtý ročník oblíbené akce. Na své si v sobotu přijdou především milovníci naleštěných krasavců. „Jedná se o sraz historických automobilů a motorek. Pořádá ho Veterán klub Kroměříž a letos poprvé program doplní také společnost Kmotr – Masna Kroměříž,“ řekla Deníku generální ředitelka masny Iveta Matisová. Také díky názvu společnosti letos dostala akce elegantní mafiánský nádech.

A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

V devět hodin dopoledne se na Velkém náměstí začnou sjíždět historická vozidla. „Lidé si je mohou samozřejmě prohlédnout a možné je také osobně se na naleštěné skvosty zeptat samotných majitelů,“ láká na akci Matisová.

Až se návštěvníci pokochají, auta se rozjedou na orientační jízdu. Tím ale program zdaleka nekončí. „Vystoupí pěvecká skupina ZeSrandy a kroměřížská taneční skupina KST Swing. Ta představí tanec Mafia a účastníci se spolu s tanečníky naučí kroky Charlestonu,“ popisuje program ředitelka.

Poněkud netradičně pak představí historii společnosti Kmotr kroměřížští divadelníci. „Vystoupí s přednáškou na téma začátky Kmotra v Čechách,“ upřesnila s úsměvem Matisová.

Co se týká hudby k poslechu i k tanci, o tu se postará Academic jazz band z Přerova.

„Po celý den bude na náměstí probíhat spousta soutěží. Třeba střelba z laserových pistolí, hosté si ale mohou vyzkoušet také jak se jezdilo na historických kolech,“ vysvětluje generální ředitelka.

Pro návštěvníky, kteří na sraz dorazí oblečeni ve stylu dvacátých let, připravili pořadatelé bonus navíc. „Budou odměněni salámem značky Kmotr a můžou se zúčastnit volby Capo di tutti capi,“ zdůraznila Matisová.