Valašskomeziříčská radnice chystá silvestrovské oslavy zaměřené zejména na děti každoročně. „Uskuteční se od 17:00 do 20:00 na náměstí, v 19:00 bude ohňostroj,“ přiblížila mluvčí městského úřadu Vendula Králová. Děti se mohou těšit na zábavu v režii soukromého rádia včetně hudebního programu a řady soutěží. Chybět nebudou stánky s občerstvením.

Novoroční ohňostroj již roky pořádá holešovská radnice. „Mělo by to být stejné jako loni, začátek je v 17:00. Lidé se v zámecké zahradě sejdou, aby společně přivítali Nový rok. Přijíždějí sem tradičně návštěvníci ze širokého okolí,“ řekl ČTK mluvčí radnice František Sovadina.

Oslavy plánují i ve Vsetíně, podle mluvčí radnice Evy Stejskalové však jejich rozsah zatím není znám.

Zlínský magistrát už několik let silvestrovské oslavy nepořádá. Náměstí pronajímá regionálnímu rádiu, které se stará o zábavu. „V tuto chvíli však zatím ani žádnou žádost soukromého subjektu neregistrujeme. Samo město momentálně peníze na silvestrovské oslavy v rozpočtu vyčleněno nemá,“ uvedla mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Oslavy Silvestra nebude s vysokou pravděpodobností organizovat ani radnice v Uherském Hradišti. „V rozpočtu nic takového nemáme. Městská rada ale ještě nezasedala, je možné, že s tímto záměrem někdo přijde. Dlouhodobě jsme ale nic neplánovali, stojí to peníze. Lidé se sejdou spontánně, my to potom pouklízíme,“ poznamenal s úsměvem místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Dodal, že město pořádalo oslavy spojené s ohňostrojem pouze při zvláštních příležitostech, jako bylo například připomenutí 750. výročí založení města nebo přelom tisíciletí. Tehdy byl ohňostroj také v Kroměříži, letos se však zdejší obyvatelé podobné půlnoční atrakce nedočkají. „Lidé se na náměstí scházejí z vlastní iniciativy, žádná organizovaná akce se konat nebude,“ potvrdil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.