Už nyní je do závodu přihlášeno na 1000 sportovců. Pořadatelé jsou toho názoru, že v těchto dnech zažije Kroměříž obrovský nápor závodníků a turistů. Podle odhadů by se mohlo jednat o 20 tisíc lidí.

Tak velký nápor turistů zažila Kroměříž v minulém roce při Mezinárdním festivalu živých soch. S návštěvností 17 tisíc turistů a 5 tisíc starousedlíků se akce stala „diváckým“ rekordmanem. V případě Spartan Race by tedy mohl teprve rok starý rekord padnout.

„Jsme rádi, že organizátoři tohoto závodu zařadili do programu na příští rok i Kroměříž. Věřím, že Spartan Race přispěje pozitivně k propagaci města, že si závodníci i diváci odjinud klání užijí a že si tuto zábavu, která bude ve městě k vidění poprvé, nenechají ujít ani Kroměřížané,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kluziště v zahradě holešovského zámku. Ilustrační foto
V Holešově i v Kroměříži si lidé užijí venkovního bruslení

Spartan Race nabídne v sobotu 6. června závod na zhruba šest kilometrů, v neděli závodníci poběží na asi 11 kilometrů dlouhé trati. Po oba dny se uskuteční také dětské závody, v plánu je i charitativní běh.

„Sobotní závod bude součástí evropské série. Průměrně se těchto závodů účastní běžci z 25 zemí, například i z Kanady, USA, Austrálie či Kuvajtu. Vyhledávají zajímavé lokality, berou závody jako event. Naším cílem je ukázat jim, co všechno město nabízí,“ popsal ředitel českého Spartana Michal Kúkola.

„Z Kroměříže máme strašně pozitivní ohlasy. Lidé byli po oznámení závodu v Kroměříži nadšení,“ dodal Kúkola. Startující poběží ulicemi města, ale také krajinou kolem Kroměříže.

Co je Spartan Race?
Spartan vznikl v drsných horách amerického Vermontu. Na jeho počátku stál Joe deSena, závodník světové třídy. Spartan Race představuje překážkové závody v celosvětovém měřítku. Ročně se koná více než 130 závodů po celém světě. Spartan je podle vyznavačů této zábavy nastavení mysli. Znamená odvahu, houževnatost a sílu k překonávání překážek. Spartan není jen sport, ale i komunita, filozofie, trénink a životní styl.