„Zažila jsem září, kdy byly teploty okolo třicítky, ale nepamatuju, že by to bylo týden v kuse. Jen aby pak nepřišlo kruté ochlazení. Rozhodně toho ale využijeme a na koupaliště zajdeme," těší se například třiačtyřicetiletá Milena Fukšová z Kroměříže.

Hojně lidé o víkendu asi využijí i přírodní koupaliště.

„Máme je radši, takže volíme Kurovice nebo štěrkoviště v Otrokovicích, uvidíme. V noci už je ale docela zima, tak snad nebude voda studená. Je super, že má babí léto takový přesah," pochvaluje si dvaadvacetiletý student Jindřich Lipský z Holešova.

Možnost ochlazení nabídne o víkendu lidem třeba koupaliště v Hulíně. „Určitě budeme mít otevřeno do neděle a pak záleží na počasí. V pondělí budeme rozhodovat o dalším provozu bazénu," řekl včera Deníku jednatel společnosti Kombyt Servis Antonín Huťka. Koupaliště bude v provozu od desáté ráno do sedmé hodiny večerní.

Také přírodní nádrž v Honěticích je stále v provozu. „Letošní sezona byla bohužel co do návštěvnosti průměrná, někdy i podprůměrná, hlavně v porovnání s minulým rokem. Pro návštěvníky máme ale i nadále otevřeno," věří ve vylepšení bilance provozovatel biotopu Igor Pokorný.

Poměrně teplou vodu nabídnou lidem už v sobotu také v Chropyni.„Má příjemných pětadvacet stupňů, a počítáme s tím, že ještě do půlky září budeme mít otevřeno. Na příští týden hlásí předpovědi až třicítky, takže necháváme otevřeno, pak se uvidí podle počasí," uzavřel tamní správce Vojtěch Štolfa.

Autor: DANIELA ZEDNÍČKOVÁ