Podle ní je zatím přihlášeno asi sedm desítek vystavovatelů a na sto padesát prodejců. Ti zahrádkářům nabídnou tradiční sortiment v podobě rozmanitých druhů květin či dřevin, zahradního nábytku a dalších věcí.

Parkovací plochy jako obvykle zajišťuje obec. Výstava bude otevřena denně od 9 do 17 hodin a potrvá až do 12. srpna. Jarní květnovou Florii si nenechalo ujít asi 60 tisíc lidí.

Oproti předpokladům ale lidé nepřijedou po opravené silnici, která je léta kritizována obyvateli Věžek i zahrádkáři. Lidé, kteří se na Florii vydají autobusem, budou zase stále využívat poničené a nevzhledné zastávky. Rekonstrukce průtahu včetně zastávek a chodníků byla přitom avizována na období mezi jarní a letní výstavou Floria.

Oprava silnice, na jejíž kvalitu si lidé stěžují, se ale nestihla, začne den poté

„Zdrželo se vyřizování stavebního povolení. Abychom nerušili průběh výstavy, tak jsme zahájení prací odložili. Rekonstrukci začneme 13. srpna, den po skončení Florie,“ řekl starosta Věžek Bedřich Gardavský.

Podle něj bude po dobu prací obec pro veřejný provoz uzavřena. Projíždět vesnicí budou moci pouze autobusy. Ostatní vozidla čeká objížďka ze Zlobic přes Rataje, Nětčice, Zborovice a Srnov.

Uzavírka by podle Gardavského měla trvat zhruba měsíc. Pak by obec měla být průjezdná v jednom jízdním pruhu, dopravu budou řídit semafory.
Nákladem kolem patnácti milionů korun položí dělníci na komunikaci přes obec nový koberec.

„Jedná se o úsek dlouhý asi 800 metrů. Stavba by měla být kompletně hotová k 15. listopadu letošního roku,“ uvedl Radek Berecka z Ředitelství silnic Zlínského kraje, kterému cesta patří.

Na části vozovky dělníci navíc vybudují nový podklad i kanalizaci. Obec se na financování akce podílí zhruba čtyřmi miliony korun, za které zhotoví nové obrubníky, chodníky, nástupiště a autobusové čekárny.

Kromě vyřešení bolavého problému se tak Věžky zbaví i stížností návštěvníků Florie.
„Na opravu silnice čekáme určitě déle než deset roků. Nejreálnější to bylo v roce 2002, jenže potopila se nám matička Praha a nebyly peníze na nic jiného. Pro vesnici bude nová cesta znamenat strašně moc. Lidé už nám špatný stav komunikace nebudou mít za zlé, byť obec za to nemůže. Vozovka je totiž ve vlastnictví Zlínského kraje,“ uzavřel Gardavský.