Silnice první třídy pokrývají zbytky rozbředlého sněhu nebo jsou mokré po chemickém ošetření. Vozovky druhé a třetí třídy pokryl rozbředlý nebo ujetý sníh. V horských oblastech dosahuje vrstva ujetého sněhu až deseti centimetrů. Řidiči by do hor neměli vyjíždět auty bez zimní výbavy.

Ve Zlínském kraji je zataženo, viditelnost v některých částech regionu snižuje mlha nebo sněhové přeháňky. Místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus pěti do minus jednoho stupně Celsia.

Valašsko

Cesty na Valašsku jsou sjízdné s opatrností. Na některých místech hrozí ledovka.

Ke čtrnácté hodině byly silnice první třídy na Valašsku suché a téměř bez sněhu. „Pomohlo hlavně noční chemickému ošetření a pluhování. Zbytky sněhové kaše se vyskytují už pouze ve vyšších polohách a jsou v nich vyjety koleje," prozradil jednatel společnosti Správa a údržba silnic Valašsko Jaromír Kořistka.

Silnice druhé a třetí třídy stále pokrývá ujetá vrstva sněhu, která je kryta posypem. „Aktuálně se objevují pouze občasné sněhové přeháňky. Teplota se drží nad nulou. Pokud však opět klesne, hrozí výskyt ledovky. Řidiči by proto měli dbát na zvýšenou opatrnost," doplnil Kořistka.

To se týká například tradičně problematického úseku Sirákov. V ranních hodinách v některých úsecích objevovala mlha.