„Maminka přijela do porodnice z nedalekých Hranic,“ upřesnil mluvčí.

Druhým dítětem, narozeným letos ve Zlínském kraji, se stala Karolína, která přišla na svět v Uherskohradišťské nemocnici 1. ledna ve čtyři hodiny ráno. Váží 2,68 kg a měří 49 cm.

„Termín porodu měla maminka Nikola Dokoupilová z Halenkovic stanovený už na 27. prosince, dle jejich slov si však malá madam počkala až bude slavná,“ sdělila mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková.

Silvestrovské ohňostroje si Karolínka ještě užila v bříšku, čtyři hodiny po půlnoci se pak za přítomnosti tatínka poprvé podívala na svět.

Ilustrační foto
Hořící kontejner, hadr i zabouchnuté dveře. Hasiči zasahovali hlavně na Valašsku

„Porod byl doslova luxusní, jsem moc ráda, že jsme si vybrali Uherskohradišťskou nemocnici, vše probíhalo bez komplikací, personál byl skvělý, všem moc děkujeme,“ řekla dojatá maminka a dodala, že na Karolínku se doma těší starší bratříček.

Ve Vsetínské nemocnici se podle tamní mluvčí Lenky Plačkové narodilo první novoroční miminko v 6.28 hodin. Je jím Karolína Kubíková, váží tři kila a je ze Vsetína.

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se první dítě narodilo v 7. 29 hodin Daně Hižnajové.

„Jmenuje se Tomáš Zapletal, bydlí v obci Bařice – Velké Těšany v okrese Kroměříž,“ upřesnila mluvčí nemocnice Renáta Večerková.

V roce 2021 se podle jejích slov v Krajské nemocnici Tomáše Bati narodilo 2254 miminek, z toho bylo 39 dvojčat.

V porodnice Kroměřížské nemocnice podle tamní mluvčí Veroniky Slaměnové na první miminko čekají.