Smogová situace byla ale vyhlášena i pro Zlínský kraj, neboť jsou oba regiony posuzovány společně.

„Ve Zlíně hranice překročena nebyla, limity pro polétavý prach byly překročeny na stanicích v Olomouckém kraji v Přerově, Olomouci, Prostějově a Jeseníku," řekla ČTK Tobolová. Smogovou situaci meteorologové vyhlásili poté, co na některých stanicích byl dva dny po sobě naměřen čtyřiadvaceti­hodinový průměr polétavého prachu převyšující hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Limit je 50 mikrogramů na metr krychlový.

Na stanicích ve Zlínském kraji tato hodnota překročena není. Ve Zlíně dosáhla nejvýše, na 53,3 mikrogramu na metr krychlový, v jednu hodinu ráno. Odpoledne se naměřené hodnoty pohybují pod 50. V Uherském Hradišti byla tato hranice pouze o osm desetin překročena v 05:00, nyní se pohybuje kolem 30 mikrogramů na metr krychlový. Jinak je tomu u hodinových koncentrací, u nichž se začíná projevovat nástup odpolední špičky v dopravě. V Uherském Hradišti tato koncentrace ve 14:00 činila 164 a ve Zlíně 95 mikrogramů na metr krychlový.

Při vyhlášení smogové situace se lidem s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení. Meteorologové zároveň vyzývají řidiče, aby s automobily nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné.