Podle majitele zahradnictví vPostoupkách Jiřího Kašíka došlo ke zjednodušení pravidel a daní, což mu vyhovuje. Mrzí ho však, že reforma není dotažená dokonce a není narovnaná na jednu daň. „Přináší to problémy sevidencí dvojího DPH,“ upřesnilKašík.

Vnovém účetním programu pro tento rok si vyzkoušel spočítat prosincové mzdy svých zaměstnanců a zjistil, že ijeho nejhůře placený zaměstnanec bude mít ve výplatě letos otři sta osmdesát korunvíc.

„Ztoho podle mě jasně vyplývá, že hlásání sociální demokracie otom, že po této daňové reformě budou nejméně placení zaměstnanci znevýhodnění, je nepravdivé,“ míní živnostník.

Otázku odpisů příliš neřeší. „Jsem živnostník, takže majetku nemám mnoho a to, co můžu odepsat zdaní, jsou pro mě zanedbatelné položky. Myslím, že je to záležitost, která se týká spíše velkých firem,“ podotkl majitel zahradnictví.Nemá jasno ještě vtom, jak to bude sdáváním sociálního a zdravotního pojištění do nákladů. „Domnívám se, že pojištění zaměstnanců do nákladů dál půjde, což by bylo vpořádku,“ podotkl živnostník.Pokud si nebude smět dát do nákladů své pojištění a bude zněj odvádět patnáct nebo dvanáct a půl procenta, jak slibuje vláda, bude prý spokojený.

„Co nová daňová reforma přinese, to můžu zhodnotit, až uzavřu letošní rok. Myslím si, že cesta ktomu, aby se zjednodušily daně je jen kprospěchu věci a je pro živnostníky motivační,“ uzavřel postoupecký živnostník.