O další tři roky později si místní občané společně zafinancovali stavbu hasičské zbrojnice, aby měl sbor náležité zázemí, a přispěli na ni Zborovský cukrovar a Litenčická cihelna. Díky příspěvku od obecního úřadu si mohli hasiči pořídit výzbroj pro svým 17 aktivních členů, ale také pro další členy samaritánské stráže.

Pro svou přepravu k požárům a jiným událostem používal sbor přední povoz s lucernami, který dokázal přepravit 6 osob. V současnosti pro převážně soutěžní, ale i pro zásahové účely, slouží sboru dvě stříkačky, ta první pochází z roku 1981 a je to PS-12, druhá PS-17 je poněkud mladší kousek je z roku 2008. Pro přepravuje nejen na soutěže, slouží členům VW Transporter T4.

Soutěžní se nejen účastní, ale sami pořádají pro děti branné závody. Letos v září se uskuteční už 10. ročník. Soutěž se nese v duchu pohádek a různých večerníčkových postav. Loňského branného závodu se zúčastnilo na 50 dětí ve 3 kategoriích. „Velké poděkování patří všem účastníkům a návštěvníkům, kteří za námi zavítali, někteří až ze Zborovic, Zdounek, Litenčic, Morkovice, z Kroměříže a dokonce i z Brna. Byla to veselá a vydařená sobota, kdy nám přálo i počasí“, raduje se společně s členy sboru jejich starosta Ondřej Varaďa..

Mladí hasiči se také pravidelně účastní okresního kola soutěže Plamen. Na tom loňském, které se konalo v Chropyni, se umístili na 8. místě. Na “bednová“ místa se probojovali mladí hasiči na soutěži ve Zdislavicích, kde se tým mladších umístil na 2. místě, a druhé dva týmy starších se umístili na 3. a 4. místě. V podobných výsledcích pokračovali i na dalších soutěžích, a to ve Zborovicích, kde soutěži opět tři družstva. Mladší žáci se obsadili místo 2., stejně jako žáci starší, kteří se navíc umístili ještě na místě 4.

Loňský červenec patřil také soutěži O Pohár starosty sboru SDH Zdislavice, který se konal v Sokolské zahradě ve Zdislavicích. Utkali se zde družstva mužů, starších pánů a žen, a to v disciplíně požárního útoku. Nejenom vysoká účast družstev z okolí, ale i „přespolních“, a také krásné počasí a skvělá atmosféra panovala po celou soutěž. Celkem 22 družstev se utkalo ve 3 kategoriích. Tu mužskou ovládlo družstvo z Hranic, Zdislavičtí se umístili na 10. místě. Ženské družstvo Zdislavic na tom bylo o poznání lépe, a podařilo se jim obsadit 3. místo, hned po Nětčicích a Hošticích.

Věděli jste, že? … tento rok se nejen, že se uskuteční už 10. ročník branného závodu ve Zdislavicích pro mladé hasiče i nehasiče, ale i další, 6. ročník, netradiční Noční soutěže v požárním sportu pro muže, ženy a starší pány?

Auto moto burza a bleší trh na kroměřížském Výstavišti
Automobilový krasavci, náhradní dílny i parádní blešák. Burza lidi láká
Při požáru v bývalé kotelně našli dva mrtvé
Dva mrtví na Zacharu. Může za jejich smrt požár?