Co je tam čekalo, sami moc nevěděli. Oslava dvouměsíčního letního volna se tam totiž pro ně konala poprvé.

„Všude se v uplynulých týdnech konává dětský den, to nám už ale přišlo takové ohrané. Tak jsme se rozhodli připravit něco jiného. S nápadem uspořádat Hurá na prázdniny přišla kulturní a školská komise při Obecním úřadu Zborovice,“ informovala za pořadatele Hana Chytrá. Nápad se ujal a děti si v sobotu mohly užívat zábavy, která přinesla také nejedno poučení. „Měli jsme tu pracovníky Besipu, policisty, kteří dětem ukázali své motorky a auta, součástí bylo i agility psů,“ přiblížila program Chytrá.

Návštěvnost dětí nakonec předčila očekávání pořadatelů: dorazilo jich zhruba šedesát.

„Mě se to hodně líbilo, nejvíce agility. Mám totiž ročního pejska,“ svěřil se například desetiletý Vilém Mucha z Kroměříže, který ve Zborovicích pobývá na prázdninách u svých příbuzných. Všechna stanoviště, která byla připravena, prý ale projít nemohl. „Jsem nemocný. Ale špekáček si ještě určitě opeču,“ dodal s úsměvem chlapec.

Spokojený byl také sedmiletý Roman Konečný ze Zborovic. Něco mu ale na celé akci přece jen chybělo. „Těšil jsem se hlavně na hasiče, ale ti tu nebyli,“ posteskl si Konečný.