„Hosté se mohli podívat i zakoupit jarní i velikonoční výrobky a dekorace,“ informovala jedna z pořadatelek Ivana Zmrzlíková.

Zájem ze strany veřejnosti byl podle ní obrovský, během soboty a neděle se ve vítonickém kulturním domě vystřídaly až stovky lidí.

„Jsme hodně spokojení. V sobotu se přišla podívat spousta důchodců, kteří měli vedle schůzi, a v neděli zase návštěvníci kostela,“ přiblížila pořadatelka.

Úspěch podle ní všechny pořadatele povzbudí do plánování dalších rozmanitých výstav. Už ta víkendová ale nabídla víc, než bylo původně v plánu.

„Kromě slibovaných perníků, včelařských svíček, věnců a řady dalších věcí jsme tu měli nečekaně i výrobky z proutí a výrobky ze dřeva,“ upřesnila Zmrzlíková.

Řada prodejců se totiž o výstavě dozvěděla z úplně jiných zdrojů a pořadatelům se poté ozvali sami. Patřil mezi ně například právě výrobce dekorativních předmětů ze dřeva. „Popravdě jsem si pozvánky všimnul v pátek právě v Deníku. Chtěl jsem se s pořadateli domluvit až na vánoční výstavu, ale řekli, že můžu přijet už na tuhle,“ vysvětlil prodejce Pavel Hutěčka ze zlínské místní části Želechovice.

Se svou ženou do Vítonic přivezl výrobky spojené jak s jarem a Velikonocemi, tak i nejrůznější další druhy ozdob od Betlémů po dinosaury. Zájemci si navíc mohli úplně zdarma s pomocí mistra řemesla stvořit svůj vlastní výrobek.

Takříkajíc v přímém přenosu se ale na místě tvořila celá řada věcí. Pletly se tatary, tvořily ozdobné věnce či se odlívaly svíčky z pravého včelího vosku. „Po výstavách jezdím hodně, ani tady ve Vítonicích nejsem poprvé. Účast je dobrá, je to pěkná akce,“ zhodnotil prodejce zboží ze včelích produktů Jaroslav Juraň ze Skaličky.

Spokojení ale byli i nakupující či lidé, kteří se přišli pouze pokochat a nechat se případně inspirovat k vlastnímu vyrábění ozdob. „Dělám si jen tak pro radost domácí věnce a zrovna jsem v Bystřici pod Hostýnem u rodiny na návštěvě, tak jsme se zajeli společně podívat, ať načerpám inspiraci,“ potvrdila například Karla Zpěvníčková z Hranic.