Ochotníci prostory začali využívat po dohodě s městem. „Za téměř dvanáct měsíců, co naše spolupráce funguje, se nám podařilo uspořádat divadelní předplatné, při kterém diváci mohli vidět sedm ochotnických souborů. První akcí však bylo představení ochotníků ze Sázavy, které se konalo pod širým nebem na Velkém náměstí,“ vzpomíná jedna z vedoucích Divadelního spolku Jana Štěpánová.

Dalším výrazným počinem, který se ochotníkům povedl, byl první ročník festivalu Ludmily Cápkové. Díky příznivému ohlasu ze strany diváků i odborníků to jistě nebyl ročník poslední. „Ve spolupráci s vedením klubu jsme také zorganizovali v lednu vystoupení skupiny Petr Kalandra Memory Band,“ dodala Štěpánová.

S počínáním kroměřížských ochotníků jsou spokojeni i zastupitelé města. „Podle našeho mínění se působení Divadelního spolku v Klubu Starý pivovar velice osvědčilo. Koná se tam teď více typů akcí, ať už jsou to divadla, koncerty nebo výstavy, takže určitě osloví více lidí,“ pochvaluje si starosta Miloš Malý.

Právě vysoká úroveň akcí, které ochotníci pořádají, přiměla zastupitele k tomu, aby pomohli zaplatit nové ozvučení a bufet. „S úpravami se začne 24. června. Firmy mají podmínku, že vše musí být hotové do konce srpna,“ poznamenala vedoucí Klubu Starý pivovar Jana Navrátilová.

Do bufetu je nutné dovést vodu, která tam zatím vůbec není a upravit elektrické rozvody, aby se vše nemuselo řešit pomocí prodlužek. „Zrovna tak je třeba nové zvukové zařízení, které už je nedostačující. Do předsálí bude zaveden odposlech a zakoupíme více mikrofonů,“ uvedla Navrátilová.

Jak sama říká, klub se teď stane konečně důstojným místem pro tak důstojné akce, které se v něm konají. „Jsem za to panu starostovi vděčná, protože tyto úpravy už byly opravdu třeba,“ uzavřela vedoucí klubu.

Radnice z městského rozpočtu na úpravy interiéru Starého pivovaru vyčlení čtyři sta šedesát tisíc korun. „Já do divadla moc nechodím, ale jsem přesvědčená, že to nebudou vyhozené peníze. Je dobře, že se město o svůj majetek stará,“ podotkla Jarmila Konečná z Kroměříže.

Do nového prostředí se těší i Kroměřížan Kamil Sadílek. „Na divadelní představení do Starého pivovaru si občas zajdu a byl jsem tam i na koncertě. Je fakt, že zvuk nebyl příliš kvalitní, tak snad to v nové sezóně bude už lepší,“ doufá Sadílek.