Ke psaní se dostal před lety. Začínal jako redaktor kvasických novin, kam přispíval články o historii městečka. Příspěvky a nastřádané materiály se rozhodl nakonec sepsat do knihy s názvem Životní osudy. Knihu psal tři léta a je v ní obsaženo dvaadvacet kapitol o lidech z regionu.

„Jednou z nejbližších postav je mi hraběnka Karolina. Byla to krásná kvasická hraběnka, kterou provází zajímavý příběh. Je tak trochu zapomenutá osobnost, takže jsem ji chtěl lidem připomenout a trochu přiblížit její osud," vysvětlil spisovatel.

Kniha vyšla loni v srpnu a prvně byla prezentována na kvasické pouti. Nyní je ke koupi v knihkupectví na Riegrově náměstí u Dočkálka, v informačním centru v Holešově a k dostání už možná bude brzy také v infocentru Kroměříže. V případě zájmu lze také kontaktovat přímo spisovatele přes jeho stránky.

„Kniha má úspěch a líbí se, za což jsem velmi rád. Posílal jsem ji i na Slovensko, do Rakouska nebo třeba do Ameriky," pochlubil se autor.

Momentálně už chystá a střádá materiály k nové knize. O čem ale bude, je zatím tajemstvím.

„Čemu se v knize budu věnovat, si zatím ponechám pro sebe. Nyní je těžké odhadovat, kdy vyjde. Záleží především na tom, jak budu úspěšný při dohledávání informací. Můžu ale slíbit, že opět bude věnována historii našeho regionu," prozradil Klapil.

Autor mimo jiné vstřebává dojmy a pocity, které poté přenáší na papír. Věnuje se poezii. Mezi jeho oblíbené autory patří například Seifert, Holan nebo Wolker. Klapil vydal už šest básnických sbírek a letos chystá další. Některé básně a sbírky jsou psané s věnováním.

„Například Ukřižované srdce je sbírka věnovaná k osmdesátiletému výročí smrti básníka Jiřího Wolkera. Lyrická poezie je nesmrtelná," míní Klapil.

S historií je spjatý i jeho další koníček, kterým je genealogie. Podle něj není jednoduchá, jak ale říká, s historií si jdou ruku v ruce.

„Je to detektivní práce, která vyžaduje trpělivost a pečlivost. U rodu Klapilů jsem se dopátral do roku 1650. U rodu z matčiny strany se mi podařilo dostat až do roku 1580," pochvaloval si Klapil.