Jeho manželka totiž náhle zemřela a ťukání bylo jedinou cestou, jak se dovolat pomoci. Díky pozornosti sousedů a pomoci od tamních strážníků naštěstí muž hrozný zážitek přečkal bez vážnější úhony.

„V neděli kolem poledne jsme přijali oznámení od obyvatel ulice Bělidla, že se ze sousedního bytu ozývá klepání a slabé volání o pomoc,“ popsal včera Deníku velitel strážníků v Bystřici pod Hostýnem Radek Sigmund.

Na místo tedy okamžitě vyjeli strážníci. „Od sousedů se dozvěděli, že v bytě bydlí pár ve věku kolem osmdesáti let. Muž je upoután na lůžko a stará se o něj jeho žena. Tu však už několik dní nikdo z obyvatel domu neviděl vyjít ven,“ podotkl Sigmund.

Strážníci přistoupili k oknu a snažili se s hlasem v bytě komunikovat. Dostali slabou odpověď, proto rozbili okno a okamžitě vlezli dovnitř na pomoc. „V místnosti ležel muž a ve vedlejším pokoji strážníci našli jeho manželku. Bohužel byla už asi delší dobu mrtvá,“ potvrdil Sigmund.

Staršímu muži strážníci přivolali záchranku. Podle jejich velitele přišla pomoc doslova na poslední chvíli. „Muž byl převezen na vyšetření na internu do kroměřížské nemocnice,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

To, jak dlouho byla žena mrtvá a proč vlastně zemřela, určí podle něj až pitva. Jejího muže se však podařilo zachránit, jednak díky všímavosti sousedů. „Velké uznání ale patří také našim dvěma strážníkům, Jiřímu Složilovi a Milanu Cahajovi, kteří se zachovali velmi profesionálně a stařečka tím zachránili,“ poznamenal Sigmund.