K nešťastné události došlo 20. března kolem půl sedmé ráno. „Zdeněk Miláček si jako řidič linkového autobusu po příjezdu ke stanovišti nezajistil očištění okna, takže při najíždění neměl možnost zahlédnout poškozenou, jdoucí mimo přechod pro chodce,“ přiblížil situaci státní zástupce Rudolf Mlýnek.

Ženu pak srazil a přejel předním a zadním kolem, čímž jí způsobil poranění, kterému na místě podlehla. „Následně od nehody ujel, aniž by se ujistil, zda zraněná nepotřebuje pomoc,“ dokončil Mlýnek znění obžaloby.

Cítím se být vinen, litoval činu obžalovaný Zdeněk Miláček před soudem

Sám Miláček přiznal, že se cítí být ve věci ublížení na zdraví vinen. „Ten den hustě sněžilo a bylo špatně vidět. Neočištěné sklo bylo pravděpodobnou příčinou toho, že jsem si paní nevšiml,“ litoval Miláček. Upozornil však, že než se začal s autobusem otáčet, prostory okolo si kontroloval. „Nikoho jsem tam neregistroval. Jízdu jsem se snažil přizpůsobit podmínkám počasí,“ vzpomínal Miláček.

Náraz do těla oběti a jeho následné přejetí si však neuvědomil. „Plynule jsem pokračoval v cestě, vůbec jsem necítil, že bych někoho přejížděl. Prvního cestujícího jsem nabíral až na Velehradské ulici,“ uvedl Miláček.

Jeden ze svědků, který nehodu zaregistroval kvůli ráně po nárazu, však tvrdí, že autobus při přejíždění těla nadskočil. „Výrazně zpomalil, úplně však nezastavil a pokračoval v jízdě,“ popisoval devětapadesátiletý Václav Vašina z Kroměříže, který v první chvíli nedokázal identifikovat, co se vlastně stalo. „Viděl jsem, jak něco letí před autobusem. Vůbec se to ale nepodobalo člověku, tělo bylo hodně zdevastované,“ řekl Vašina.

Druhý z přítomných svědků viděl celou událost od samého začátku. „Sledoval jsem, jak autobusy přijíždějí k nástupištím. Tento odbočil do řady přede mnou, a když zatáčel, srazil svou levou stranou chodkyni,“ nastínil Martin Majra z Věžek. Ten ovšem potvrdil slova obžalovaného, a sice že vůz v době nárazu nezpomalil.

„Přejel přes ni a odjel pryč. Původně jsem doufal, že spadla mezi kola a minul ji. Pak už jsem běžel k tomu místu,“ uzavřel svědek. Soudce Karel Rašín případ odročil na začátek září kvůli výslechu znalce z oboru dopravy. Ten objasní, proč tachograf, který byl v autobusu, zaznamenal v době nehody vychýlení z rychlosti. V případě, že se vina Zdeňka Miláčka za trestné činy ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci ve stádiu pokusu skutečně potvrdí, může jít obžalovaný až na pět let do vězení.