„To všechno se samozřejmě stalo,“ potvrzuje Sviták.

Dokáže však i improvizovat, jako například při psaní vánoční povídky, kterou si připravil na autorské čtení v Kroměříži.

„Vánoční povídku jsem vymyslel ještě dnes ráno, chtěl jsem mít něco připraveno speciálně pro tuto příležitost,“ prozrazuje.

Podobně tomu bylo i při psaní knihy „Jedním dechem“, díky které byl v roce 2012 zapsán do knihy rekordů.

„Bylo to za rychlostní psaní, nebo spíše, že se podařilo napsat knížku v jednom kuse celou za 46 hodin zcela bez přestávek,“ objasňuje.
Psát začal již v dětství, kdy si vymýšlel různé pohádky a příběhy.

„Když mne naučili psát, tak jsem si je zapisoval. Bylo to asi tím, že jsem nebyl příliš sportovně nadaný, takže jsem spíše seděl doma a psal,“ usmívá se.

První kniha mu vyšla v roce 2009, kdy mu bylo 26 let. Jednalo se o dodnes mezi dětskými čtenáři populární „Čertovo kopyto“.

Vypráví napínavý příběh prastaré legendy, jednoho useknutého kopyta, čerta, který se rozhodl ovládnout svět a dvou dětí, Emy a Olivera, které mu v tom musí stůj co stůj zabránit.

Pro velký úspěch v minulém roce vyšlo i volné pokračování tohoto příběhu, a to Luciferovo kopyto. A už nyní se mohou jeho fanoušci těšit na další pokračování, které se bude jmenovat Oliverovo kopyto.

„Už na tom pracuji a v příštím roce by to mělo vyjít,“ potvrzuje a uzavírá Sviták.