V soutěži Hulín má (taky) talent porazila svým zpěvem devatenáct soupeřů

Nejvíce však porotu oslnila devatenáctiletá Markéta Pešková, která zazpívala vánoční hit All I Want for Christmas Is You, se kterým bodovala i Mariah Carey.

„Cítím se velice dobře,“ svěřila se Deníku mladá zpěvačka ihned poté, co převzala z rukou starosty Hulína Romana Hozy jako výhru stoeurovou bankovku.

„Zpívám už odmalička. Maminka říkala, že už v porodnici jsem jí pěkně zpívala,“ smála se Pešková a pak upřesnila, že se svým hlasem také hodně pracuje. Hodiny zpěvu navštěvuje už jedenáct let. Svěřila také, jak využije peníze z výhry.

„Použiju je na přípravné zkoušky na vysokou školu. Hlásím se na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, přispěju si na divadelní a taneční semináře,“ vysvětlila zpěvačka.

Diváckou cenu si odnesl pro změnu patnáctiletý talent Marco Salvadori z Kroměříže. Ten zaujal i starostu Romana Hozu, který gratuloval vítězům.

„Zpíval krásně čistě a byl to můj jednoznačný favorit,“ prozradil Hoza. Dodal, že je rád, že se talentovaní lidé nestydí svůj dar předvést a že je v tom rodiče podporují.

Podle jednoho z organizátorů soutěže Petra Kratochvíla se soutěž připravovala asi dva měsíce.

„Pracoval na ní desetičlenný tým lidí. Nápad byl můj a pana Karla Součka,“ dodal Kratochvíl z hulínského Kulturního klubu.

S průběhem večera byli podle něj pořadatelé nadmíru spokojeni.

„Nečekali jsme popravdě, že dorazí tolik lidí. Museli jsme dokonce v průběhu soutěže tisknout programy navíc a přidávat židle,“ řekl nadšený Kratochvíl a spočítal, že návštěvníků bylo asi sto sedmdesát.

Vítězce podle něj pomohlo kromě krásného a silného hlasu také jeho rockové zabarvení.

„Hulín je totiž rockové město,“ uzavřel Kratochvíl.