close Vánoční strom Deníku info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční strom Deníku Starosta Morkovic-Slížan Pavel Horák se o výsledku ankety dozvěděl v úterý ráno.

„Jsme samozřejmě rádi. Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat klukům ze Slížan, kteří se významně podíleli na tom, že tamní vánoční stromek tak hezky,“ nechal se slyšet starosta.

Čtenáři na Kroměřížsku, Zlínsku, Valašsku i Slovácku vybrali v lokálních anketách Deníku své favority.

Okresní vítěz z Hliníku v Morkovicích-Slížanech bude v krajském kolem soutěžit o přízeň čtenářů společně se stromem z Kelče, z Uherského Ostrohu a se stromem z Neubuzi u Slušovic.

Vítězové okresních kol ankety nyní postupují do kola krajského, kde se utkají o titul a cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město. Hlasování začíná na našem webu v úterý 12. prosince ve 20 hodin.

Kdo měl nejkrásnější strom loni?

Pichlavý fešák z Luhačovic, smrk zasazený před třiceti lety zdobí prostranství před radnicí. V době sázení měl 1,5 metru, dnes se chlubí výškou 15 metrů a díky své majestátnosti je již léta ozdobou města. Možná i díky tomu stal se loňským vítězem Zlínského kraje v anketě Deníku o nejkrásnější Vánoční strom. Lidé mu poslali skoro osmnáct set hlasů. Na druhém místě skončil Uherský Ostroh, třetí byly Bojkovice. V anketě strom z Luhačovic porazil 39 konkurentů z celého kraje.

„Nově doplněná výzdoba, která rozzářila náš živý vánoční strom potěšila, jak místní srdcaře, tak i nadšené návštěvníky města, kteří pak svou radost projevili svým hlasováním. Za to všem patří velké poděkování,“ reagoval loni na vítězství starosta Luhačovic Marián Ležák.

K ledově svítícímu přibyl loni i teple zářící řetěz. Už zastaralé červené baňky se přestříkaly na zlaté a stříbrné a spolu s jedinečnými dekoracemi, které jsou autorskými originály, pak ozdobily strom v centru města. Barevným tónem navázaly na okolní svítící vánoční výzdobu a hlavně na osvětlenou radnici. Ozářený strom zdobil spolu s ostatní dekorací město až do třech králů.

close Vánoce banner 610x303 info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoce banner 610x303