„Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký asi deset metrů. Odhadované stáří stromu je zhruba 30 let,“ popsal Martin Posolda z radničního odboru služeb. Strom podle něj čeká odborné posouzení, ze kterého vyplyne, zda bude vhodný pro vánoční účely.

Od pondělí 23. října je uzavřena ulice Generála Svobody. Uzavírka potrvá do pátku 27. října.
Řidiči, pozor. Centrum Kroměříže čekají další uzavírky

„V minulém roce stál na Velkém náměstí smrk ztepilý z Polní ulice v místní části Vážany,“ připomněl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Zajímavostí je, že Barbořina bývá tradičním „dodavatelem“ kroměřížských vánočních stromů. „Pocházely odtud například vánoční stromy v letech 2017, 2018 i 2019,“ dodal mluvčí.

Vánoční strom se letos na Velkém náměstí rozsvítí ve čtvrtek 23. listopadu. Program začne v 15:30. Vystoupí v něm klaun Albertík a jeho vánoční maskotí kamarádi, andílci, čertíci a sněhulák Kulička i ponocný Třebek.

Letošní vánoční strom na Velkém náměstí v Kroměříži bude nejspíš z Barbořiny.Letošní vánoční strom na Velkém náměstí v Kroměříži bude nejspíš z Barbořiny.Zdroj: Město Kroměříž

„O hudební doprovod se postará zpěvačka Marta Vančová a cimbálová muzika Studánka a celým programem provede návštěvníky moderátor Bořek Slezáček. Samotné rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 16:30,“ doplnil Jan Vondrášek.

V 18:15 pak zahraje známé rockové i popové hity v netradičním podání Ukulele Orchestra jako Brno. Po celý den se bude na Velkém náměstí konat adventní jarmark, kde prodejci ve stáncích nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží, dárky, ozdoby, svíčky a samozřejmě také bohaté občerstvení.

Adventní čas na Velkém náměstí dále rozzáří 1. prosince příjezd Coca-Cola vánočního kamionu a předvánoční program bude pokračovat od 9. do 21. prosince tradičními trhy Šťastné a veselé.

Rozsvícení vánočního stromu a adventní jarmark

KDE: Velké náměstí v Kroměříži
KDY: čtvrtek 23. listopadu
VSTUPNÉ: zdarma

PROGRAM:

Adventní jarmark od 9 do 18 hod

15:30 Tradiční české Vánoce - zahájení programu
16:30 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
16:40 Tradiční české Vánoce - pokračování programu
18:15 Ukulele Orchestra jako Brno – koncert