Od rána do večera se obsluhující personál ve většině obchodů nezastaví. „I přes jindy klidnější dopoledne je v naší prodejně na Čepkově plno,“ potvrdil mluvčí sítě prodejen s elektronikou Euronics Bohuslav Komín.

Doplnil, že i když oficiálně mají otevřeno do osmé večerní, prodavači často zůstávají do jednadvacáté hodiny, aby vyhověli i posledním zákazníkům.
Prodejní dobu prodloužil například zlínský supermarket Terno. „Lidé u nás mohou nakupovat již od sedmi hodin do deváté večerní. Již po otevření je tu velké množství zákazníků,“ informovala vedoucí Jarmila Rajznauerová.

Oslovení obchodníci se shodují, že poslední dva týdny před Vánoci nakupuje zboží největší množství lidí. „Během uplynulého víkendu stoupla návštěvnost v našich obchodech o čtyřicet procent v porovnání s běžným obdobím v roce,“ poznamenala mluvčí obchodního řetězce Tesco Lucie Turnovská.

V letošním roce obchodníci očekávají v posledních předvánočních dnech ještě větší nápor zákazníků než loni, s ohledem na to, že se jedná o víkendové dny. „Jsme na to připraveni. I když už se všichni těšíme, jak si o svátcích odpočineme,“ usmívala se Juříčková z Moiry.

Přibývá i nakupujících, kteří navštěvují prodejny ve večerních hodinách. „Proto jsme také prodloužili otevírací dobu o dvě hodiny,“ zdůvodnil mluvčí společnosti Ahold, provozující supermarkety Albert a Hypernova Libor Kytýr. Obyvatelé Zlína mohou vyrazit na vánoční dárky i v noci do malenovického Teska. Zájem o noční nákupy podle mluvčí roste, využívají je zejména lidé, kteří jsou během dne zaneprázdněni. „Vracím se do Zlína pozdě večer a v noci nakoupím bez front a tlačenic,“ řekl Pavel Koňařík ze Zlína.

Lidé za Vánoce letos rekordně utrácejí, obchodníkům rostou tržby. „Proti loňskému roku je to více než dvacet procent,“ sdělil mluvčí Aholdu Libor Kytýr. Stejné navýšení prodeje zaznamenaly i prodejny Euronics. „Letošní Vánoce pro nás budou nejúspěšnější za celých deset let,“ tvrdil Komín.