Zatímco Silvestr na horách zažil alespoň jednou téměř každý, možnost strávit Vánoce mimo domov začínají Češi teprve objevovat.  A tak sehnat ubytování na Silvestra a novoroční oslavy je téměř nemožné. Na vánoční pobyty však hoteliéři ještě volná místa nabízejí.  

Zájem o pobyty rok od roku roste

„Na silvestrovské pobyty nám zbývá několik málo volných pokojů, takže všem, kdo chtějí na Nový rok vyrazit lyžovat nebo na běžky doporučujeme zarezervovat si pokoj co nejdříve,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy.

Koupaliště ve Valašském Meziříčí čekají po nerezovém bazénu další opravy.
Koupaliště ve Valašském Meziříčí čekají po nerezovém bazénu další opravy

„Oproti loňsku vidíme o silvestrovské pobyty na horách dvojnásobný nárůst zájmu,“ dodává Blabla.  

To potvrzuje i recepční z hotelu Duo na Horní Bečvě. „Silvestr už máme kompletně vyprodaný.“  

Na hory Čechy láká klid

Pro Čechy jsou zatím stále novinkou vánoční svátky mimo domov. Řada hotelů nabízí “štěpánské termíny”, tedy od 26. prosince do Silvestra, které mají zvýhodněnou cenu a Češi se je učí využívat. využívají. Opustit rodinný stůl i přípravy kapra a bramborového salátu tak láká čím dál víc lidí.   

Řidičům ve Vsetíně se konečně uleví. V Rokytnici mohou od středy 15. listopadu 2023 jezdit obousměrně; 13. listopadu 2023
Řidičům ve Vsetíně se uleví. Rokytnicí budou od středy moci projíždět obousměrně

„Vánoce v Karlovicích jsme pojali tradičně, ale spojili jsme vánoční program s wellness a sportovními aktivitami,“ komentuje nabídku Blabla.

Kuchaři a cukráři chystají štědrovečerní večeři plnou valašských tradic, v plánu je kurz pečení vánoček i procházka s myslivcem ke krmítku na první svátek vánoční. V provozu budou saně tažené koňmi, hosté budou mít neomezený vstup do wellness nebo možnost zajít na vánoční jógu na Štědrý den ráno. Při dobrých sněhových podmínkách v Karlovicích doufají také v otevření sjezdovek a běžeckých tratí.

Na Vánoce hotely nevyužívají plnou kapacitu

 „Letos jsme měli polovinu všech vánočních kapacit Spa hotelu Lanterna vyprodanou už koncem října. Volná místa ještě jsou, ale chceme mít hotely zaplněné maximálně do 70 procent, aby byly Vánoce na horách opravdu klidné a měly své kouzlo,“ připomíná Tomáš Blabla. 

Pohoda na Horní Bečvě 

Krásný výhled do údolí řeky Bečvy a na přehradu v kombinaci s výhledem na horský hřeben Pusteven a Radhoště si můžete dopřát z hotelu Duo na Horní Bečvě. Vánoční pobyty se intenzivně plní posledních čtrnáct dnů.

„Momentálně jsme na 70 procentech obsazenosti, ale do Vánoc bude určitě vyprodáno,“ říká recepční z hotelu Duo.  

Více místa pro studenty. Sklářská škola ve Valašském Meziříčí dostane přístavbu
Více místa pro studenty. Sklářská škola ve Valašském Meziříčí dostane přístavbu

Vánoční balíčky hotel nabízí v termínu od 22. do  27. prosince, součástí je animační program pro děti i slavnostní Štědrovečerní večeře. V případě příznivých sněhových podmínek si návštěvníci užijí vánoční lyžovačku na Sachovce. 

Z hotelu lanovkou až na Pustevny 

Vánoční i Silvestrovský pobyt zatím seženete i v Trojanovicích ve wellness hotelu Troyer, asi 400 metrů od lanovky na Pustevny. Během vánočního pobytu  rodiče zrelaxují nejen ve wellness, ale i při výrobě svícnu se zkušenou aranžérkou nebo se děti zabaví u zdobení perníčků.   

„Máme obsazeny dvě třetiny hotelu,“ říká manažerka hotelu Mária Kociánová.

Předpokládá, že do Vánoc budou mít jako každý rok pobyty vyprodané. Zájemci si mohou vybrat pobyty na dvě, tří a čtyři noci.

Bývalý internát ve Valašském meziříčí se změní na nájemní byty pro mladé rodiny - vizualizace
Bývalý internát v Meziříčí promění na byty pro mladé. Úprava spolkne 100 milionů

„Ty dvou denní jsou pobyty na otočku. Klienti si většinou vybírají delší, chtějí si pohodu opravdu užít,“ vysvětluje Kociánová.  

Ať na horách, doma ve městě, se sněhem či bez, tak hlavně strávit Vánoce s rodinou v klidu a pohodě.