Kampaň ODS je zatím zahalena tajemstvím. „Oficiálně ji zahájíme 4. května a je postavena především na přímém kontaktu s voliči,“ prozradil pouze manažer pro Zlínský kraj, Antonín Cekota.

Také nejmenší z parlamentních stran, Strana zelených svou strategii úzkostlivě tají a slibuje překvapení. „Za nejlepší kampaň považujeme právě probíhající akci Zelená úsporám. Ta jasně prezentuje naši práci. Prozradím pouze, že velkou akci chystáme jen jednu a to koncem května,“ řekl předseda kroměřížské Strany Zelených Miroslav Popovský. S rozpočtem se vejdou do tří milionů.

Levicové strany tajnosti nedělají. „Chystáme například promítání filmů zdarma v Holešově a Kroměříži, v Hulíně zase lidem nabídneme vystoupení skupiny historického šermu a po něm opékání špekáčků,“řekl tajemník ČSSD v Kroměříži Rudolf Vykydal.

Nezapomínají však ani na oblíbená náměstí. „Lidé se mohou těšit třeba na skákací hrad pro děti, ale také na vědomostní kvíz o Evropské unii pro dospělé,“slíbil Vykydal. Do této předvolební kampaně strana investuje zhruba padesát milionů korun.

KSČM se hodlá zaměřit hlavně na mladou generaci. V jejich plánech jasně převažují atrakce pro děti. „Na předmájové veselici v Holešově bude zdarma jezdit vláček, na náměstí v Kroměříži zase budeme dětem rozdávat vstupenky na kolotoče, které tam na začátku května budou,“ odtajnil místopředseda okresního výboru v Kroměříži Stanislav Hřeben.

Částka, kterou strana utratí za volby do Evropského parlamentu se pohybuje kolem dvaceti milionů korun.

Napříč politickým spektrem se strany dokonale shodují, že balónky pro děti chybět nesmějí.

Petra Procházková