Sněhové sochy vytvářely v sousedství holetu Tanečnica dvoučlenné, maximálně čtyřčlenné týmy.
„Děláme ze sněhu pro ostatní kuličkovou dráhu. Nahoře kuličku pustí a ta pak sjede dolů,“ uvedl například mladičký Matěj Štorek z rožnovské Sedmikrásky.

Přestože pořadatelům počasí v sobotu příliš nepřálo, foukal ostrý vítr a Pustevny byly zahaleny do neprostupné mlhy, na jubilejní desátou akci přišly během víkendu stovky lidí.

„Chceme pokaždé využít zájmu veřejnosti a zvýšit prestiž sochařského oboru a výtvarného umění vůbec,“ uvedla za organizátory Dagmar Hrabalová.

Areál kolem hotelu Tanečnica, Maměnky a Libušína lákal o uplynulém víkendu opět stovky turistů

V letošním roce šlo podle ní hlavně o vylepšení hlavní akce na Pustevnách, a zvýšení počtu zahraničních účastníků. „Také jsme chtěli nabídnout praktické zkušenosti sochařům, kteří se poté mohou zúčastnit podobných akcí ve světě,“ dodala Hrabalová.
Areál kolem hotelu Tanečnice, Maměnky a Libušína přes nepřízeň počasí praskal uplynulé dny ve švech.

„Přijeli jste pozdě, snad ale místo na zaparkování najdete, i když možná až úplně dole,“ zhodnotil situaci v sobotu krátce po desáté hodině jeden z pracovníků na parkovišti.

Problémy měli s otáčením kvůli sněhu a náporu aut také řidiči autobusů, kteří vozili na Pustevny zájemce o atrakce a sochaře, vyrábějící díla ze sněhu.

„Couvat v tomto počasí je risk, naštěstí tu mám kolegu, který odhání z cesty turisty a když je třeba, pískne. Sám bych to nezvládl,“ řekl řidič autobusu Josef Jaroš z Hulína.