Nejhorší situace byla na základě dostupných informací v Boršicích na Uherskohradišťku, kde voda splavila z okolních polí půdu a bláto se dostalo do několika rodinných domů.

„U obyvatel se projevila obrovská solidarita a sousedská výpomoc. Každý, kdo mohl, pomáhal postiženým lidem vynášet z domů věci. Desítky občanů se rovněž chopily lopat a metel a odklízely naplavené bahno z ulic. Mohli jsme se proto věnovat odčerpávání vody,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ten včera večer kvůli nepříznivému vývoji předpokládal, že hasiči budou na místě zasahovat až do rána.
Podobná situace byla i na území Kroměřížska, kde hasiči stejně jako na Slovácku odčerpávali vodu z garáží, sklepů i domů.
Region přitom přívalové deště postihly během letošního léta už potřetí: poprvé to bylo v červnu dvakrát v rozmezí jediného týdne a škody se tehdy vyšplhaly na několik milionů korun.

Naopak nejméně zasaženou oblastí bylo včera Zlínsko a Vsetínsko, kde spadlo jen několik desítek stromů. Mohutný strom zčásti zablokoval i cestu z Tlumačova na Záhlinice.

„Na místě zasahovala jednotka sboru dobrovolných hasičů. Za necelou hodinu se nám podařilo strom odklidit a uvolnit cestu,“ informoval starosta Tlumačova Jaroslav Ševela.

Zatopeno bylo i několik podjezdů ve městech. Přibližně hodinu byla zcela odříznuta i Uherskohradišťská nemocnice. „Tady jsou problémy trvalé. Podjezd bývá pod vodou i při menších deštích,“ podotkl mluvčí.
Počasí se v noci na dnešek mělo zlepšit, meteorologové totiž hlásili ustávání srážek. Dnes by však mělo opět vydatně pršet.