Jejich cesta pro ně i českého převaděče skončila v Huslenkách. „Zhruba v deset hodin dopoledne policisté Referátu cizinecké a pohraniční policie Halenkov kontrolovali vozidlo Avia, které přijíždělo směrem od státní hranice,“ informoval o události za brněnskou cizineckou policii Roman Pittner.
Jedenatřicetiletý řidič předložil policistům doklady, a když jej vyzvali, aby vystoupil z vozidla a šel otevřít nákladový prostor, najednou se rozjel a policistům ujížděl. Jeho doklady však zůstaly v rukou policistů.

Policisté vozidlo po třech kilometrech našli, ale už bez řidiče, toho ale zanedlouho dopadli. „Po otevření nákladového prostoru nás čekalo zajímavé zjištění, nacházelo se zde celkem jednadvacet cizinců z Asie,“ doplnili policisté.

Později zjistili, že řidič přejel státní hranici po takzvané zelené hranici. Převaděči bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu nedovolené překročení státní hranice, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Cizinci ve věku mezi osmnácti až pětadvaceti lety budou z Česka vyhoštěni zpět na Slovensko.
Tak velkou skupinu běženců policisté podle mluvčího zaznamenali téměř po roce. Počet zadržených běženců na česko-–slovenské hranici ale stále klesá.