Ohnisko požáru bylo v provozu na výrobu řezacích listů, v sekci lakovny a smáčírny. Zaměstnanci podniku se před příjezdem hasičů snažili sami zabránit katastrofě za pomoci ručních hasicích přístrojů.

„V té době utrpěl jeden ze zaměstnanců lehké popáleniny na obličeji. Svým kolegou byl naložen a odvezen do nemocnice,“ konstatoval odpoledne mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo vyjelo několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Hulína, Holešova a Kroměříže. Ze Zlína pak byl vyslán velící důstojník. „Hasicí útok byl veden z vnitřních prostor i zvenku. Postupně hasiči pronikli do tří místností lakovny a smáčírny, kde se snažili zabránit dalšímu rozšíření požáru,“ popsal včerejší záchrannou akci mluvčí.

Jeden ze zaměstnanců se snažil ohni zabránit a utrpěl popáleniny v obličeji, naštěstí jen lehké

Podle vlastníka poškozeného objektu Romana Zmeškala v místnostech pravděpodobně vzplály zbytky barev. „V lakovně byly nejrůznější technologické chemikálie a barvy, které s velkou pravděpodobností začaly hořet,“ informoval Zmeškal.

„Požár se rozšířil na strop, kde se uvolnily podhledy a ty spadly na pracovní stoly. Vysoké teploty z hořících barev byly postupně monitorovány pomocí termokamery,“ doplnil Mitáček.

Podle jeho slov plameny pronikly i na střešní konstrukce dvou sousedících budov. „Hasiči proto museli krytinu postupně rozebrat,“ podotkl mluvčí.
Způsobenou škodu majitelé vyčíslili na čtvrt milionu korun. Šetření příčin požáru bude pokračovat po výslechu zraněného zaměstnance.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE