„Co se týče utkání, jedná se o dva fotbalové týmy. Jeden je složen z lidí, kteří bydlí před cestou a druhý z lidí bydlících za cestou," dodává za pořadatele Martin Šustr.

Pro děti měli přichystaný například skákací hrad či trampolínu. „Zpestřením jistě bylo představení psího agility s komentářem pro diváky," objasňuje komentátor. Mezi pejsky a psovody byli zdatní závodníci, ale i začátečníci, všichni sklidili obrovský potlesk.

„Letos máme ovšem raritu, vždy jsme děti vozívali hasičskými auty, ale teď jsme to chtěli obměnit, tudíž jsme přichystali pro děti jízdu kamionem a také jsme pro ně připravili loutkovou pohádku a balonkovou show. Pro dospělé proběhlo večerní vystoupení kapely Brixen a zábava," dodal pořadatel.

Ovšem největší úspěch sklidila právě jízda kamionem a na koni.

„Jeli jsme zrovna na kole okolo, takže jsme se tu zastavili a náš kluk samozřejmě okamžitě musel do kamionu a následně na koně. Takže jsme si tu trošku neplánovaně užili skvělé odpoledne," prozradila například maminka Lenka, která s manželem a synem Jirkou vyrazila přes Záhlinice na kole.

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ