Už poosmé se totiž do areálu Žlíbek v kroměřížské místní části vrátilo Pohádkové rozloučení s prázdninami. I tentokrát celé odpoledne patřilo dětem, ale potěšit se mohli i dospělí.

„Trasu si mohly projít klidně i velcí, člověk je přece dvakrát dítětem. Proč se na konci prázdnin nesklonit k tomuto věku? Stojí to za to,“ zhodnotila předsedkyně osadního výboru v Těšnovicích Zdena Dočkalová.

Úsměv na dětských tvářích vyvolalo deset stanovišť. Na každém z nich museli ti nejmenší pomoci postavičkám z pohádek s nějakým úkolem. Čertům děti sbíraly brambory, Sněhurce a trpaslíkům spojily skládačku.

„Na závěr dostali malí návštěvníci svačinu a měli za úkol namalovat zážitek z odpoledne, který v nich zanechal nejsilnější dojem. Obrázky jsme vyvěsili na plot areálu,“ popsala předsedkyně osadního výboru.

Řada dětí kreslila setkání s vodníkem. Přece jen se každý den nepoštěstí, aby je zelený mužíček povozil na člunu na venkovním koupališti. Rodičům zase největší radost udělal guláš, který připravila přímo Princezna ze mlejna.

„Pak se všichni pobavili ještě divadélkem souboru z Domu kultury Kroměříž a dostali diplomy. Už teď se těšíme na příští rok,“ uzavřela Dočkalová.