V neděli pak v obci žili další oslavou: dobrovolní hasiči tam totiž slavili sto desáté výročí založení.

Stavba sportovního areálu trvala podle starosty Roštění Ladislava Zajíce rok, celkové náklady přesáhly sedm milionů korun.

„Dostali jsme na to z Regionálního operačního programu Střední Morava dotaci přes šest milionů korun. Projekt obsahoval stavbu budovy a dětského hřiště,“ prozradil Zajíc.

V posilovně bude podle něj zavedený jen symbolický poplatek. „Zatím ještě není kompletně vybavená, ale během měsíce doplníme zbytek,“ dodal starosta.

V posilovně se i tak lidem líbilo. „Budu sem chodit skoro každý den, pokud to půjde,“ svěřila se jedenáctiletá Tereza Filipíková z Roštění, kterou nejvíce zaujalo spinningové kolo. „Určitě do posilovny budu chodit. Už se moc těším na to, až si do ní budu moci zajít,“ prozradila zase Miluše Solařová.

Nejen posilovna, ale i celý sportovní areál lidi nadchl. „Přijeli jsme se podívat, protože tu máme babičku. A já jsem tu do osmnácti let bydlela. Škoda jen, že už tady nefunguje koupaliště, naučila jsem se tu tehdy plavat,“ řekla Eva Trčálová z Malenovic.

Následující den slavili kulaté výročí hasiči. „Nachystali ukázku historické techniky, předvedli zásah a přijely i sbory z okolí,“ uzavřel starosta Zajíc.