S podporou 18,67 procent voličů získal na Kroměřížsku druhé místo. Třetí nejlepší pozici obsadila KSČM s 16,98 procent hlasů. Volební účast v okresu dosáhla 61,57 procent.

V okresním městě zvítězilo hnutí ANO s 21,16 procent hlasů, následované ČSSD s 19,81 procent voličů a třetí místo obsadila KSČM. Stranu podpořilo 15,21 procent lidí. Starostku Kroměříže Danielu Hebnarovou (ODS) vítězství ANO překvapilo.

„Kroměříž je historicky levicově zaměřená, očekávala jsem, že zvítězí sociální demokracie. Silnou pozici jsem očekávala také u KSČM, ale razantní vstup hnutí ANO jsem nečekala. Doufám, že ti, kteří ho volili, se nezklamou," okomentovala výsledky voleb v Kroměříži Hebnarová.

Nepříliš příznivé byly výsledky pro Občanskou demokratickou stranu, na jejíž kandidátce byla i Hebnarová.

„ODS dopadla, jak dopadla. Rozhodně to neberu jako fatální prohru, ale dívám se na to, jako na začátek něčeho nového. Tento rok bude symbolem pro změnu," zhodnotila starostka.

Celorepublikové výsledky voleb starostku Kroměříže příliš nepřekvapily. Doufá však, že předčasné volby se nestanou standardem.

„Vítězné strany čeká jednání, takže těžko teď odhadovat, co bude dál a jak si nová vláda povede. V každém případě to bude hodně složité s tak roztříštěnou poslaneckou sněmovnou," dodala Hebnarová.