Pověstné aprílové počasí ale připomenou déšť a přeháňky, na horách může ještě místy sněžit, řekl ČTK pracovník ČHMÚ. Podle něj je třeba v noci počítat i s přízemními mrazíky.

Astronomické jaro přitom začalo už v sobotu 20. března. Přesně v 18:32 nastala jarní rovnodennost, a den tak byl stejně dlouhý jako noc.

Meteorologové očekávají, že od 21. do 31. března bude počasí proměnlivé s občasným deštěm a přeháňkami. V druhé polovině této dekády může na horách sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi deseti až 16 stupni Celsia, přičemž uprostřed tohoto období může být až 19 stupňů, uvedl meteorolog.

První dubnová dekáda si podle něj udrží proměnlivý ráz počasí. Bude oblačno až polojasno, přechodně zataženo s deštěm a přeháňkami. Místy se ale může oteplit až na 20 stupňů Celsia.

Dny mezi 11. až 20. dubnem mají být zpočátku polojasné, poté oblačné s občasnými přeháňkami a deštěm. Ani v tomto období by však neměla denní teplota klesnout pod šest stupňů Celsia, na počátku druhé poloviny dubna by naopak mohla vystoupit až k příjemným 20 stupňům.