„Tady v Pravčicích je nás poměrně hodně chovatelů. Když se jim do termínu soutěže stihnout narodit hříbata, tak je pak při jarních závodech pokřtíme. Vždycky se tu najde nějaký sponzor, který má tu čest a slavnostní akt provede. Letos máme dvě kobylky a jednoho hřebečka,“ přiblížil za pořadatele Antonín Pospíšilík.

Jeho jezdecká a chovatelská stáj uspořádala závody v parkurovém skákání ve spolupráci se skržickým jezdeckým klubem. „Akci pořádáme každý rok, je to taková tradice. Sjelo se zde asi čtyřiačtyřicet klubů, přijeli sem například závodníci ze Žďáru, Ostravy či Frýdku Místku. Kdo bude nejlepší, získá pohár starosty obce,“ informoval Pospíšilík.

S cílem vyhrát zamířil do Pravčic například Jiří Urban z Tlumačova.

„Takovéto soutěže se účastním už popáté, přesto za sebou ještě žádné úspěchy nemám. Na jezdectví jsem se dal kvůli touze po vítězství,“ svěřil se jezdec.

Výsledky všech závodníků se zapisují do hodnocení středomoravské jezdecké ligy. V průběhu celé sezony se sčítají, jezdec za ně dostává body a na konci sezony se pak vyhodnotí a zvítězí pětice nejlepších.