Louku u Arcibiskupského zámku v neděli odpoledne okupovaly děti. Přišly se totiž podívat na divadelní představení v rámci cyklu dětských divadélek Pohádková Podzámecká zahrada. Tentokrát si pro ně herci připravili pohádku O kouzelníku Černém klobouku a barevné míči.

Sdružení Hortus Moraviae, které pořádá cyklus nedělních dětských divadélek, stojí i za úspěšnou jarní částí, ve které se v rámci divadla představily kroměřížské školní sbory, „Vybral je nestor kroměřížských divadelníků pan Olišar, takže zážitek byl v hledišti i na jevišti," sdělil předseda Hortus Moraviae Richard Kreml.

Po jarní části, která se nesla v duchu děti-dětem, se v té právě probíhající podzimní představily profesionální sbo­ry.

Předposlední zářijová neděle a zároveň poslední představení seriálu Pohádková Podzámecká zahrada patřilo kroměřížskému souboru Říše Loutek.

Děti byly vystoupením nadšeny a s obdivem naslouchaly dialogu mezi herci. „Divadlo se mi líbí, nejhezčí jsou ty oblečky," netajila se malá Maruška. Na divadlo do podzámky prý chodí pravidelně.

„Už jsem tady byla s babičkou na Princezně na hrášku a taky se mi to moc líbilo," dodala dívenka.

Ne všichni ovšem přišli na pohádku záměrně: pěkné počasí přilákalo i mnoho návštěvníků, kteří se zastavili podívat na divadlo vlastně „navíc". Na louce tak bylo docela plno.

„Dnes jsme přišli náhodou. Šli jsme na procházku a narazili na divadlo. Děti jsou nadšené a my vlastně taky, máme aspoň chvilku klidu," svěřila se maminka Marcela Panáčková z Říkovic.

Nápadem by se podle ní měla inspirovat i další města. „Škoda, že se u nás něco podobného také nepořádá, určitě bychom chodili pravidelně," uzavřela spokojená maminka.

Autor: Vendula Pudelková