„Je to výborná věc, odzkouším," těší se na sociální sítí Facebook například Eva Piknerová. S nápadem vybudovat fitness park přišel starosta Roman Hoza, inspirovat se prý nechal ve světě.

„Hrozně mě to nadchlo a naštěstí nápad získal i podporu celé radnice, takže jsme projekt realizovali. Efekt je jednoznačný: při slunečném počasí je park v obležení dětí i dospělých," pochvaluje si hulínský starosta.

Fitness park radnice nechala postavit u základní školy: místo bylo prý zvoleno záměrně tak, aby k němu měl každý přístup a využít ho ve volných chvílích mohla i samotná škola.

Venkovní fitness tvoří šest posilovacích a protahovacích strojů z odolného materiálu. Velikost je přizpůsobena, co nejuniverzálněji, zacvičit si tady tak mohou starší školáci, ale klidně třeba i senioři.

Hned po instalaci byly prý stroje zcela obsazeny, na první zvědavce, kteří chtěli novinku vyzkoušet, se tak první dny ani nedostalo.

„Doufám, že vydrží dlouho neponičené a hojně využívané. Na mě se ani nedostalo, bylo plno," podotkla na sociální síti další Hulíňanka Jana Stehlíková . Se svou rodinou vyrazil otestovat posilovací stroje také třeba Libor Pecháček. „Bylo plno, ale nakonec jsme stroje přeci jen vyzkoušeli. Lidé sem zatím chodí, když je hezky je narváno," zhodnotil Libor Pecháček.

Lidé si na cvičebních strojích v parku mohou protáhnout téměř celé tělo: posilovat záda a ruce mohou například na stroji zvaném Zdvih, na Lyžích zase procvičit srdce a na Surfu protáhnout celé tělo.