Zahájení provozu lyžařských areálů pomohlo mrazivé počasí a husté sněžení v minulých dnech. Návštěvníkům, kteří vyrazili na první lyžování, počasí přeje, řekli ČTK majitelé a provozovatelé zimních středisek ve Zlínském kraji.

Příznivci bílého sportu mohou vyrazit například do střediska Stupava na Uherskohradišťsku, které je v provozu již od čtvrtka. „Ve čtvrtek jsme zprovoznili jednu sjezdovku, od pátku je areál v provozu celý. Na sjezdovkách máme v průměru 30 až 50 centimetrů převážně technického sněhu,“ uvedla Bohdana Orlová ze stupavského střediska.

Ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku si vyznavači sjezdového lyžování mohou zajezdit na sjezdovce Horal, na které je v průměru 40 centimetrů sněhu. Běžkaři mají upravenou stopu na trase Machůzky – Razula. „Lidé, kteří přijeli, určitě nelitují. Počasí je nádherné, takový začátek sezony už dlouho nepamatuji,“ řekl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

První vleky se již rozjely také ve střediscích Troják v Hostýnských vrších, Pustevny v Beskydech či Kohútka v Javorníkách. V okolí těchto areálů lidé mohou rovněž vyrazit na túru na běžkách. „U nás máme upraveno asi 15 kilometrů běžeckých stop,“ uvedl Miroslav Maczko z Kohútky.

Loni se v horských areálech ve Zlínském kraji první vleky rozjely zhruba v polovině prosince.