„Děti s rodiči shrabali listí na zahradě a tak nám ji pomohli připravit na zimní odpočinek. My jsme jim za to nachystaly bojovou hru,“ přiblížila provozní centra Zdenka Slaníková.

Neplánovanou, ale jistou atrakcí byl pro děti také zajíc, který se proháněl po zahradě během úklidu.

„On tady bydlí,“ vysvětlila všem čtyřletá Terezka.

Později odpoledne se děti, spolu s rodiči, v teple herny snažily vyrobit ježka a pochutnávali si na domácím štrůdlu jedné z maminek. Pracovnice Klubíčka zatím venku chystaly slíbenou bojovku. A to pro dvou až sedmi leté děti.

„Připravily jsme několik stanovišť, kde děti budou poznávat různé materiály jako je sláma, či šišky. Předem jsme jim vysvětlili, čím se v zimě živí lesní zvířátka a děti pak pro ně na naší zahradě našly množství různého krmení. To všechno v šeru, za svitu lampionů a lucerniček,“ upřesnila Marcela Bradová, předsedkyně občanského sdružení, které mateřské centrum Klubíčko provozuje.

Při sobotní akci zahradu Klubíčka zdobila zbrusu nová zahradní lavka.

„Na jaře plánujeme vybavit zahradu herními prvky, lavičkami i pískovištěm. Proto už teď hledáme pomocníky a dobrovolníky, kteří nám pomohou,“ vzkázala Bradová.

I toto odpoledne, stejně jako mnoho předchozích, bylo součástí projektu Podpora environmentálně šetrné činnosti mateřských center v moravskoslezském a zlínském kraji.