„Celková hodnota díla byla zhruba milion a tři sta tisíc korun, z toho šest set tisíc jsme použili z odměny, kterou nám věnovalo ministerstvo zemědělství za získání Oranžové stuhy v celostátní soutěži,“ upřesnil starosta Ludslavic Miroslav Konečný.
Další velkou investicí letos byla výměna oken a dveří ve škole.
„Na to nám bezmála půl milionem přispěl kraj. Některá okna už byla kritickém stavu, nyní je tedy budova bezpečnější a také částečně zateplená. Očekáváme, že to přinese úsporu ve vytápění,“ dodal Konečný.
Kromě těchto dvou velkých investičních akcí se letos vedení obce podařilo získat také dotaci z kraje na nákup kalového čerpadla pro tamní dobrovolné hasiče.
„A stejně jako většina obcí jsme žádali o dotaci na zřízení pracoviště Czech-POINTU, od státu jsme dostali asi sedmdesát tisíc korun, dalších patnáct tisíc jsme vyčlenili z rozpočtu obce,“ uzavřel starosta.
A jaké jsou největší plány na rok nadcházející?
„Zřejmě řešení rekultivace skládky odpadu Ludslavice – Kameňák. Už letos jsme žádali o dotaci, ale neuspěli jsme. V plánu máme také inženýrské sítě v lokalitách U farmy a K Holešovu, opravu hasičské zbrojnice a znovu se pokusíme získat dotaci na rekonstrukci sportovišť a doplnění dětského hřiště,“ vypočítal Konečný. (ppr)