Na děti čekalo několik stanovišť s různými disciplínami a mysliveckými dovednostmi. Letošní třetí ročník si nenechala ujít například Renata Majtová z Litenčic.

„Chodíme každý rok. Mám tady i dítě a poctivě jsme prošli všechna stanoviště. Šlo nám to dobře, luk nám dal trochu zabrat, ale jinak jsme to skvěle zvládli. Je to tady hezké a pěkně udělané pro děti, jsme rádi, že se tady tato akce koná," pochvalovala si návštěvnice.

Na své si přišli také dospělí, které čekalo občerstvení v podobě zvěřinových specialit. Ochutnat tak mohli například divočáka se zelím nebo guláš. Během dne vystoupili trubači, kteří předvedli lovecké signály na lesní roh a borlici.

Akce se zúčastnili také zástupci záchranné stanice živočichů z Němčic nad Hanou, kteří přivezli ukázat puštíka, výra velkého nebo poštolku. Úspěch akce potěšil i organizátora Richarda Podstatzkého. „Účast je dobrá, letos je i krásné počasí. Loni tak hezky nebylo a dokonce nám napadl sníh. Podle kartiček víme, že přišlo asi padesát dětí, které si vyzkoušely myslivecké disciplíny. Dospělých je tady kolem osmdesáti," odhadl Podstatzký.

Perlou sobotního programu pak byla svatohubertská jízda, která vyjela ze stájí Těšánky na nádvoří litenčického zámku a zpět.