„Máme přichystána tři stanoviště: Takzvanou baterii, vysokou věž a lovecké kolo,“ vysvětlil Deníku lechotický myslivecký hospodář a ředitel závodu Josef Pospíšil.

Závodníci museli absolvovat všechna stanoviště a jednotlivé výsledky se potom sečetly. „Proto je to trojboj,“ poznamenal Pospíšil.

Ráno se tedy na střelnici sešli zájemci, kteří se soutěže chtěli zúčastnit, aby si své výkony natrénovali. Kolem jedenácté nastoupili střelci se zbraněmi na svá místa k připraveným mikrofonům. „Takzvaný holub totiž vyletí na hlasový pokyn střelce,“ vysvětlil předseda lechotického mysliveckého sdružení Pavel Pospíšil.

Sobotní trojboj byl takzvaným jarním závodem a konal se asi popáté. Ještě více hrdí jsou ale v obci na střeleckou soutěž s názvem Velká cena, která se koná v červenci. „Letos nás čeká čtyřiatřicátý ročník,“ zdůraznil hospodář a dodal, že se ho účastní asi sedmdesát střelců z celé republiky. Obec pořádá také podzimní závody.

A kdo zvítězil v sobotu? Prvním místem se mohl pyšnit Radomír Zaoral, druhý byl Jaromír Zapletal a třetí skončil Milan Pospíšil.