Tamní radnice má totiž na umístění této venkovní konstrukce vyjednáno povolení jen do konce kalendářního roku: a příští rok jej tam už znovu nainstalovat nechce.

Město se ovšem chystá na náměstí postavit pódium jiné: prý bude lepší a hlavně výrazně menší.

„Nová konstrukce by se měla objevit ve středu města na konci roku, nejpozději na jaře toho dalšího, jelikož přes zimu se k žádným akcím nevyužívá,“ informoval vedoucí odboru rozvoje kroměřížské radnice Josef Koplík.

Na dosavadní jeviště nejen že podle něj vyprší stavební povolení, je prý ale i nevyhovující a hlavně zbytečně veliké.

„Je také hodně složité na rozebírání a montování. Práce vždycky trvaly zhruba tři dny a přišly městskou kasu na desítky tisíc korun,“ doplnil Koplík.

Definitivní podobu nového pódia a částku, kterou za jeho pořízení město zaplatí, zatím nikdo neumí upřesnit.

„Domluvy a přípravy potrvají ještě několik měsíců. Každopádně by ale mělo být menší, hranaté a snadněji složitelné,“ poznamenal vedoucí odboru rozvoje.

Finančně se na jeho pořízení bude podílet jak kroměřížská radnice, také také Evropská unie. „Máme totiž přislíbeny dotace,“ vysvětlil Koplík.

Jelikož je dosavadní pódium náročné na smontování a demontáž, stojí na místě nepřetržitě už zhruba druhým rokem. A právě to hodně vadí některým lidem žijícím v jeho bezprostřední blízkosti.

„Dříve se demontovalo, teď je tu napevno. Chápu, že neustálým skládáním se ničí, ale nám se to tady nelíbí. Stává se občas, že když jdou z nějaké akce rozjaření lidé, tancují na něm a ještě si do toho zadupou,“ povzdechla si například Světlana Zubíková z Kroměříže. „Když bude jeviště menší a snadno přemístitelné, bude to lepší,“ dodala.

Menší venkovní konstrukci uvítá také Iva Navrátilová.

„Opravdu ta nynější nevypadá na náměstí příliš pěkně. Menší bude určitě vzhledově lepší,“ uzavřela Kroměřížanka.