„Hlavním letošním tahákem je zajímavá a ojedinělá expozice s názvem Kouzelná říše květin, která nabízí téměř jedenáct tisíc řezaných kytek. Jejich základ tvoří gladioly, ty jsou doplněny o lilie, jiřiny a další. Celou scenérii tvoří klasická příroda v podobě stromků, kúry, kamenů nebo třeba patnácti vodních ploch," popsala manažerka výstavy Miroslava Ševčíková.

V expozici jsou ale i místa k odpočinku, za návštěvu stojí například Pralesní bar. Návštěvníky čekají i další samostatné výstavy zvířat, sukulentů nebo historických zemědělských strojů.

„Akce zahrnuje také odborné přednášky a poradny pro zahrádkáře. Bude se soutěžit například O Králíka Moravy nebo o nejlepší dožínkový vdolek," upozornila manažerka.

Na výstavišti je možné si zakoupit vše, co je spojeno se zahradou, a to od téměř dvou set prodejců. „Tím, že se v létě nic nesadí, musíme návštěvníky zaujmout i ostatními věcmi. Proto jsou přichystány i ostatní samostatné výstavy nebo třeba každodenní hudební program s posezením," pozvala Miroslava Ševčíková.

K pohodlí návštěvníků slouží i nově vybudované parkoviště, výstaviště nyní disponuje více než tisíci parkovacími místy a další se budou do příštího roku ještě přistavovat. Nově také čeká na této výstavě překvapení i na nejmenší návštěvníky a to v podobě nového dětského hřiště.