Nové hřiště ve Vážanech postavila společnost Bonita Group Service z Drásova v Jihomoravském kraji.

„Hřiště stojí na původně volné zelené ploše vedle stávajícího dětského hřiště,“ uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek s tím, že náklady činily necelých 200 tisíc korun.

Prvky na novém hřišti jsou podle radnice určeny pro osoby starší patnácti let a vyšší než 140 centimetrů.

„Sestavu tvoří lavice, bradla, žebřík, hradla a ručkovadla. Dále je zde umístěna lavice s madly pro posilování. Dopadová plocha je z gumové zatravňovací rohože, která zajistí, že se povrch pod sestavou během nepříznivého počasí nerozbahní a umožní tak využívání sestavy i po deštích,“ popsala vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Nedůslednost správců?

Kroměřížská radnice už v tomto volebním období jedno workoutové hřiště otevřela. Od podzimu 2019 mohou lidé sportovat na hřišti na Hanáckém náměstí, které je však posledních několik týdnů uzavřeno kvůli špatnému stavu.

„Hřiště je uzavřené už dlouhé týdny a nikdo pořádně neví, kdy bude opraveno a hlavně otevřeno lidem. Namísto toho, aby se urgovala oprava stávajícího hřiště, tak se raději postaví nové ve Vážanech. Moc nevím, co si o tom myslet,“ řekl Deníku student Daniel, který workoutové hřiště na Hanáckém náměstí pravidelně využíval.

„Vím, že se hřiště na Hanáckém náměstí využívalo často, proto chápu, že velkému množství lidí chybělo. Ve Vážanech se otevírá, protože je zde vhodné místo a také jsou Vážany největší místní částí města,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Za uzavření hřiště na Hanáckém náměstí mohl špatný technický stav.

„Dle informací odboru služeb je opraveno ukotvení celé konstrukce a mělo by dojít k instalaci opravených částí, které byly popraskány ve svárech,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř s tím, že hřiště by mělo být v brzké době znovu plně v provozu.

Místostarosta zároveň věří, že k obdobné situaci u nového hřiště ve Vážanech nedojde.

„Na každé takové hřiště je záruka. Na to na Hanáckém náměstí byla vysoutěžena spolu se zakázkou na pět let,“ řekl Krejčíř.

„Je to ale spíše o důslednosti lidí, kteří mají ve správě hřiště. Měli konat už dříve, taková chyba už se stát nesmí a doufám, že se už nestane,“ dodal.

Kromě workoutového hřiště na Hanáckém náměstí a ve Vážanech byla v Kroměříži letos zprovozněna také workoutová zóna, která je součástí naučné stezky v lesoparku Barbořina.