Hned sedm mandátů bude mít v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu vítězné hnutí ANO. O tři více, než druhé uskupení Jaroslav Němec-Nezávislí, které získalo 14,44 procenta a tudíž čtyři mandáty. Zbývajících šestnáct mandátů si pak rovnoměrně rozdělí dalších osm stran a uskupení.

Dva zastupitele tak bude mít uskupení Právo Respekt Odbornost, které skončilo třetí se ziskem 8,21 procenta. Čtvrtou příčku obsadila KDU-ČSL a nezávislí se 7,31 procenty hlasů, následovaní kandidátkou Zdravé Kroměřížsko se 7,16 procenty, šestou SPD se 7,05 procenty hlasů, sedmou kandidátkou ČSSD a nezávislých osobností (6,37 procent).

Sčítání hlasů. Ilustrační foto
Přehledně: volební výsledky na Kroměřížsku

Jen necelých čtyřicet hlasů pak od sebe dělí osmou ODS (6,19 procent) a sedmé Piráty s 6,17 procenty. Desátým uskupením, které zasedne v zastupitelstvu pro příští čtyři roky je OK Občané Kroměříže s 5,99 procenty.

Pod pětiprocentní hranicí zůstali Spojenci pro Kroměříž a místní části (4,62 procent) vedené dosavadním místostarostou Vítem Peštukou. Do zastupitelstva se nedostala také KSČM, která získala 3,07 procenta hlasů, Kroměříž pro všechny s 1,41 procenty a DSZ-Za práva zvířat s 0,09 procenty.