„Kroměřížané vytvořili v rámci Zábavně sportovního dne seniorů šest družstev, stejný počet soutěžních týmů pak do startovní listiny zapsali také hosté ze Slovenska," poznamenala Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Při slavnostním nástupu pozdravili sportovce pořadatelé z Klubu seniorů Kroměříž i zástupci kroměřížské radnice v čele se starostou města Jaroslavem Němcem a místostarostou Pavlem Motyčkou.

„Jsem rád, že partnerství s Nitrou funguje i na této úrovni a že se obyvatelé obou měst setkávají i při podobných společenských a sportovních akcích," podotkl starosta

Všech dvanáct družstev se postupně vystřídalo na šesti stanovištích a jejich členové vyzkoušeli jednotlivé připravené disciplíny: hod míčem na basketbalový koš, házení míčků na cíl a také kroužků na trn, srážení plechovek, běh s břemenem a šipky.

Po vyhodnocení výsledků byl oceněn nejlepší tým z Kroměříže a nejlepší zástupci Nitry a účastníci akce se společně vydali na procházku městem.

O účast v příštím ročníku sportovního seniorského dne už podle radnice projevili zájem také zástupci Ružomberka. „Právě ten je našim nejnovějším partnerským městem," připomněl místostarosta Pavel Motyčka.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU