„Uplynulé první čtvrtletí bylo pro nás z pohledu daňových výnosů katastrofální. Do žádných větších akcí nepůjdeme. Chybí nám ještě navíc dorovnat nějaké finanční záležitosti,“ řekl Deníku starosta Kostelan Jan Petřík.

Hlavní plány zastupitelé soustředí od vypracování projektů až po vyřízení stavebního povolení. „Je potřeba připravit projekt na čističku odpadních vod pro naši obec, a místní části Lhotku a Újezdsko. Dále bychom rádi dokončili rekonstrukci obecního úřadu,“ vysvětlil Petřík. A právě budovu, ve které sídlí zastupitelé, je potřeba dokončit mimo jiné po technické stránce. „Musíme upravit garáže, dílnu a společenskou místnost, která má vzniknout v půdních prostorech. Tam plánujeme také byt. Projekt máme už zpracovaný,“ poznamenal starosta.

Třetí akcí, kterou chtějí letos v obci připravit, je vytvoření přírodního biotopu. „Jedná se svým způsobem o přírodní koupaliště na bázi rybníka. Jeho pořizovací náklady jsou ale minimální a voda v něm je čištěna,“ prozradil Petřík. Biotop by měl být na dvou hektarech a posloužil by až pěti stovkám lidí najednou.

Na zmíněné projekty hodlá obec shánět peníze z různých programů. „Zkusíme si podat nějaké žádosti o dotace. Uvidíme, co nám vyjde,“ uzavřel kostelanský starosta.