„ Akci pořádá osadní výbor a dobrovolní hasiči už osmým rokem, a zájem je stále veliký, letos navíc perfektně vyšlo počasí,“ řekla jedna z pořadatelek Markéta Habrová.

Na kostýmech čarodějek bylo patrné, kolik času s jejich přípravou majitelky strávily. V převlecích byly malé děti, ženy mírně pokročilého věku a dokonce i jeden muž.

„ Na programu bylo vystoupení hip hopové taneční skupiny z Prusinovic, soutěže pro děti, či zapálení několikametrové vatry,“ prozradila Habrová.

Právě na vrcholu vatry byla ta jediná čarodějnice, která nakonec na celé akci opravdu shořela. „Pracovalo na ní asi 15 žen a zapálili jsme ji letos na dálku elektrickým výbojem, kvůli bezpečnosti,“ ujistila organizátorka.

V plné kráse se předvedly také mladé mažoretky z Holešova. „Vystupujeme pod názvem Arabelky a nedávno jsme byly na soutěži v Hulíně na třetím místě,“ prozradila jedna z nich, dvanáctiletá Lucie Zakopalová.

Jasným překvapením letošního ročníku bylo ale vystoupení místní kapely Háá band Količín, která vznikla na začátku roku a její název až v sobotu přímo na akci. Vyvrcholením pak byl profesionálně odpálený ohňostroj.

Atmosféru plnou dětského jásotu a smíchu dospělých zdatně podporovali dva místní moderátoři. „Už jsme uvažovali, že bychom pozvali profesionála, že to vlastně neumíme,“ podceňovali se oba, Petr Pacourek i Zdeněk Horák.

Podívat se přišli i lidé z okolních obcí. „ Jsem z Rymic, a přijela jsem se podívat na čarodějnice, kamarádky jsou z Přílep a Holešova,“ řekla třináctiletá Lucie Vojáčková.

(ppr)