„Do pořádku chceme dát levou stranu balustrády. Doufáme, že uspějeme s žádostí o dotace na ministerstvu a Zlínském kraji. Myslím si, že peníze letos přece jen dostaneme,“ prozradila Marie Skřítková, předsedkyně Občanského sdružení pro záchranu barokního hřbitova ve Střílkách.

Mnohem složitějším úkolem bude podle ní obstarat rovný jeden milion korun na rekonstrukci zmíněné kaple. „Dát do pořádku chceme její interiér. Plánujeme totiž, že objekt poslouží jako depozitář pro originály soch, které dříve zdobily hřbitov. Bude zabezpečený, ale lidé do něj budou moci nahlédnout,“ informovala Skřítková.

Záchrana stříleckého hřbitova probíhá už od roku 1998. A výhledově ještě zhruba tři roky potrvá. „Celkový rozpočet je stanovený na třicet milionů korun. Doposud jsme proinvestovali okolo dvaceti,“ vyčíslila Skřítková.

Podle starosty obce Milana Endlichera už ale práce trvají příliš dlouho. „Uvítal bych, kdyby se záchrana odbyla rychleji. Samozřejmě ale na druhou stranu chápu, že práce řemeslníci dělají po částech. Vše se odvíjí od peněz,“ uzavřel starosta.