Lípa je českým národním symbolem, za který byla prohlášena v roce 1848 na Všeslovanském sjezdu v Praze. Lidé si ji spojují se sílou, odolností a jednotou. Oblíbená je pro svou charakteristickou vůni, velkou korunu se srdcovitými listy a vlídný stín, který vytváří.

„Je symbolem toho, co očekáváme od našeho města. Tedy zázemí pro občany zastoupené dostatkem prostoru pro bydlení, dostatkem pracovních míst, rozvojem služeb a všeho potřebného v jedné rozvíjející se koruně. V Hulíně bychom chtěli srdečné a vlídné bydlení inspirované každým rokem nově rozvinutými srdcovitými listy. Rádi bychom, aby naše město umělo každému pomoci, stejně jako to umí léčivé květy lípy. Potřebujeme také pevné řízení města, silné a odolné jako kořeny tohoto stromu,“ řekl u příležitosti výsadby památné lípy starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Slavnostního ceremoniálu se kromě veřejnosti a vedení radnice zúčastnili také členové folklórního souboru Hanáci z Hulína, zástupci místní Jednoty Orel, a lípu pomohli zasadit také dobrovolní hasiči z Hulína a Záhlinic. Hudební doprovod zajistila dechová hudba Sebraňáci.

„Věříme, že tento strom bude inspirací k moudrosti našim potomkům, kteří si budou vážit toho, co jsme my, jejich předci, ve městě Hulíně vybudovali,“ doplnil Jaromír Žůrek.